SİNOP ŞEHİDİNE AĞLIYOR.

TEZKERESİNE 70 GÜN KALA ŞEHİT OLDU

Siirt’in Pervari ilçesinde teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 6 güvenlik görevlisinin şehit düştüğü ve şehitlerimiz içersinde Sinop Boyabat Darıözü Köyünden Jandarma Er Ömer DURSUN’ unda olduğunu derin bir üzüntü içersinde öğrenmiş bulunmaktayız. Tüm Şehitlerimize Allahtan rahmet, ailelerine başsağlığı dileriz. Çatışmada yaralanan 11 evladımızada açil şifalar dileriz.
————————————————

Sinop boyabat darıözü köyü nufusuna kayıtlı 90/3 tertip ÖMER DURSUN olduğu belirtildi.
– – – – – – – – – – – – – –

SİNOPLU ŞEHİT ASKERİ UÇAKLA SİNOP’A GETİRİLİYOR.

Bitlis’te şehit edilen Jandarma Ömer Dursun’un cenazesinin Diyarbakır’da yapılacak tören ardından bu gün akşam saatlerinde askeri uçakla Sinop’a getirilmesi bekleniyor

İstanbul Şehidine AğlıyorSiirt’in Pervari ilçesine bağlı Belenoluk köyü karakoluna PKK’lı teröristlerce yapılan saldırı sonucu çıkan çatışmada şehit olan 6 askerden biri olan Jandarma Er Ömer Dursun’un İstanbul’da yaşayan ailesine acı haber ulaştı. Haberi alan aile memleketleri Sinop’boyabat’a gitti.

Siirt’in Pervari İlçesi Belenoluk Jandarma Karakolu’na PKK’lı teröristler tarafından uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırıda şehit olan Ömer Dursun’un evine ateş düştü. Şehit asker Ömer Dursun’un tezkeresine 70 gün kaldığı öğrenildi.

Şehit Ömer Dursun’un ağabeyisi Bayram Dursun, kardeşiyle en son 5 gün önce telefonda konuştuğunu ve kendisinin iyi olduğunu söylediğini belirtti.

Siirt’te şehit olan Ömer Dursun’un Kağıthane’de bulunan evine ateş düştü. Şehit asker Ömer Dursun’un tezkeresine 70 gün kala şehit olduğu öğrenildi. Babasını 2 yaşında kaybeden Dursun’un teskeresini hemen almak için hiç izin yapmadığı, mesleğinin ise yufkacılık olduğu belirtildi. Acı haberle yıkılan şehidin annesi Gülizar Dursun’un gözyaşlarına boğulurken, şehitin ailesi evlerinin balkonuna Türk bayrağı astı.

KAĞITHANE BELEDİYE BAŞKANI KILIÇ: BAŞIMIZ SAĞOLSUN VATAN SAĞOLSUN
Şehidin evine gelen Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, şehit Ömer Dursun’un annesi ve kardeşlerine başsağlığı diledi. Kılıç çok üzgün olduğunu belirterek, “Aile de çok üzgün, biz de çok üzgünüz tüm şehitlerimize rahmet diliyoruz. İnşallah biran evvel bu problemin tamamen ortadan kalkmasını diliyoruz. Bununla ilgili her türlü çalışmada yapılıyor sayın başbakanımız tarafından. Hem yurtiçinde hem yurtdışında önemli çalışmalar yapıyor. Çok üzücü bir durum, dua ediyoruz aşılacak inşallah. Cenaze yarın Sinop’ta defnedilecek. Başımız sağolsun vatan sağolsun” dedi.

“KARDEŞİMLE EN SON 5 GÜN ÖNCE KONUŞMUŞTUM”

Şehit askerin 23 yaşındaki ağabeyi Bayram Dursun acı haberi sabah 06.00’da öğrendiklerini belirterek, “En son kardeşimle 5 gün önce konuşmuştuk. Ömer’in askerliğinin bitmesine 70 gün kalmıştı. En son ben ve ağabeyim telefonda konuştuğumuzda ‘iyiyim’ diyordu. Karakolda nöbetteydi konuştuğumuzda, bir sıkıntısı yoktu” şeklinde konuştu. Şehit Ömer Dursun’un cenezesinin yarın öğle namazından sonra Sinop Boyabat Darıözü Köyü’nde defnedileceği öğrenildi.